Ekonomi

Bakan Kurum ve inşaatçılar kritik toplantıda neler konuştu?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından düzenlenen toplantıda toplam arz, kapasiteler ve fiyat istikrarının ele alındığı belirtildi.
Bloomberg HT’ye konuk olan Agrega Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Koruç ve Türkiye Hazır Beton Birliği Başkanı Yavuz Işık, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un sohbetlerini değerlendirdi. , inşaat departmanının temsilcileri ile.

Agrega Üreticileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Koruç, toplantıda bakanlıkla görüşülen konulardan birinin de agrega temini olduğunu söyledi.

Koruç, “Bakanlık ilk etapta 250 bin konutla ilgili ihalelerin yapılacağını ve çok kısa sürede çalışmalara başlanacağını bildirdi” dedi. günler. Koruç, agrega tedarikinde sorun yaşanmaması için bölgedeki üreticilerle koordineli olarak gerekli çalışmaları başlatacaklarını da kaydetti.

“Görüşmede kapasiteler ve fiyat istikrarı ele alındı”

Türkiye Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık, toplantıda kapasite ve fiyat istikrarının ele alındığını belirterek, bölgenin inşaat sürecinde çimento ve agrega konusunda sıkıntı yaşanacağını düşündüğünü söyledi.

Yeniden yapılanma sürecini sektör temsilcileri ile net bir uyum içinde yürüteceklerini belirten Işık, daire temsilcilerinin ihaleleri sağlıklı ve fiyat istikrarı yapabilmesi için fiyatların sabit kalmasını istediklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu