Ekonomi

Borsa İstanbul bugün nasıl hareket etti?

Investing.com – BİST 100Endeks günün büyük bölümünde 5.300 puanın üzerinde yatay seyrederken, günün sonuna doğru düşüş eğilimi görüldü.

BIST 100, 5.320 puan seviyesinden yatay açılışın ardından yukarı yönlü harekette dirençle karşılaşarak gün içinde 5.267 puana geriledi. Son saate girilirken alt bölgeden gelen tepki alımlarıyla BİST 100 endeksi yeniden 5.300 puana yükselme çabası yaşandı.

Günümüz süreçlerinde öne çıkan branşlar %3 bandına çıkmıştır. sporVe yiyecekoldu. faktoring, maden ürünleriVe toplu taşıma bugün düşüş yaşayan sektörler arasında yer aldı. Bugün ana bölümlerin ortasında Sanayi, %1’e yakın azaldı. Hizmetparça kalırken finans%0,8 bandında yükselişi var.

BIST 100 endeksinde yer alan hisse senetleri arasında en çok kazananlar %7 bandında yükseliyor. KZBGY, ZORLAMA, SNGYOVe SMRTGoldu. EGEN%8’e yakın düşüşle bugün BİST 100’de en çok kaybeden pay konumunda. KOZAL, ISFIN, BENİM BUC’UM, ÇİMSAVe OYAKÇdiğer düşüşlerin görüldüğü hisselerin başında yer aldı.

GCM Yatırım’dan Kudret Ayyıldır, bugünün borsa yorumundasöz konusu:

Dış piyasalarda Asya endeksleri günü negatif seyretti. ABD endeksleri açılışta karıştı. Nasdakgüne %1’e yakın düşüşle başlayan S&P 500yarım puan düştü. Dow Jones Öte yandan, hafif bir alıcı ile düz bir başlangıç ​​yaptı. Avrupa’da ise gün sonuna doğru istikrarsız bir seyir izlediği görülüyor.

Author: Günay Caymaz

haberyalvac.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu